Jaka herbata na odchudzanie – przegląd herbat

Dietetycy oraz trenerzy personalni biją na alarm: najlepszym sposobem na efektywne, długoterminowe odchudzanie bez efektu jojo jest zbilansowana, zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce oraz regularne uprawianie sportu. Podczas procesu odchudzania trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Najbardziej wartościowa do picia jest woda mineralna, smoothie z zielonych warzyw lub herbaty – zarówno te klasyczne, jak i ziołowe mieszanki. Jaka herbata na odchudzanie? Do grona najczęściej polecanych należą herbata czerwona, zielona oraz yerba mate.

 

Herbata czerwona w odpowiednich kręgach nosi nazwę mordercy tłuszczów. Wspomaga ona efektywnie przemianę materii i blokuje wchłanianie tłuszczu do organizmu. Naukowcy podkreślają, iż regularnie pita może prowadzić do utraty 6 kg na miesiąc.
Zielona herbata jest znacznie łagodniejsza i smaczniejsza. Dzięki polifenolom wspomaga ona proces trawienia, ma działanie przeciwbakteryjne i moczopędne. Zmniejsza apetyt.
Jeżeli mówimy o yerba mate, to jest ona królową wśród pobudzających herbat, bogatych w kofeinę. Jej główne zasługi w kontekście odchudzania dotyczą hamowania apetytu.

Author: olshy-tech.pl