Dowiedz się jakie jest Twoje IP.

Wielu z nas zadaje sobie jedno i to samo pytanie, a mianowicie jakie jest moje IP?

Śpieszę więc z odpowiedzią. Nasz numer IP możemy znaleźć na wiele różnych sposobów – rozpoczynając od sposobu uruchomienia wiersza poleceń i wykorzystaniu komendy ipconfig, kończąc na stronach internetowych do tego przeznaczonych, tj. https://www. adres-ip. pl.

Dlaczego powinniśmy znać nasz numer IP?

Warto jest posiadać wiedzę, jak i gdzie sprawdzić nasz numer IP – czasami może się okazać, że w pewnych sytuacjach będzie on nam bardzo potrzebny. Oczywiście, nie mówię tutaj o potrzebie uczenia się go na pamięć – jest to bez sensu, a niektóre routery posiadają funkcję zmiennego adresu IP po restarcie urządzenia, więc w takich przypadkach będzie to wyjątkowo bezużyteczne.

Powinniśmy znać nasz adres IP, ponieważ jest on naszym unikalnym identyfikatorem w sieci, który często przydaje się na konkretnych witrynach czy stronach internetowych. Jest to podstawowy i elementarny element w sieciach komputerowych, który jest swego rodzaju fundamentem każdej sieci, niekoniecznie powiązanej z internetem. Wiedza o nim jest więc wiedzą niezbędną.

 

Author: olshy-tech.pl